Blog

Własna strona internetowa to marzenie każdego przedsiębiorcy i blogera. Dziś, kiedy dostępnych jest wiele darmowych serwisów umożliwiających szybkie założenie konta, można je łatwo zrealizować. Rodzi się jednak pytanie, gdzie najlepiej to zrobić?O platformach umożliwiających prowadzenie bloga pisaliśmy już TUTAJ. Jedną z naszych propozycji był oczywiście WordPress. Warto rozwinąć ten temat i wytłumaczyć różnicę między stroną utworzoną na wordpress.com a wordpress.org. Dzięki temu łatwiej będzie ci podjąć decyzję, na którym panelu założyć własną stronę.

 

Wordpress.com a wordpress.org – jakie są różnice?

 

Zacznijmy od podstawowego pytania: do czego potrzebna ci strona internetowa? Jeśli jesteś początkującym blogerem, konto na wordpress.com powinno całkowicie spełnić Twoje oczekiwania. Jeżeli jednak zależy Ci na profesjonalnej stronie internetowej reprezentującej Twoją firmę, usługi i ciebie samego, powinieneś skierować swój wzrok na wordpress.org. Dlaczego?

 

Obie wersje rozróżnia przede wszystkim to, że jedna z nich jest płatna, a druga nie. Oczywiście możecie się już domyślić, która jest która. Decydując się na stronę na wordpress.com zyskujemy serwis, w którym od razu możemy założyć konto, wybrać ciekawą szatę graficzną i rozpocząć blogowanie. Blogowanie, bo wordpress.com właśnie do tego służy. Trudno nazwać go stroną internetową, która ma sprzedawać, jeśli adres witryny posiada końcówkę wordpress.com. Nie wygląda to profesjonalnie, przypomina raczej wersję testową, coś, co jest dopiero wstępem do własnej strony www.

 

Jak to zwykle bywa z wersją bezpłatną, wordpress.com ma swoje ograniczenia. Najbardziej doskwierającą rzeczą jest brak możliwości instalowania dodatkowych wtyczek. Owszem, istnieje kilka przydatnych wtyczek, ale jest ich niewiele i nie podnoszą znacząco jakości naszej strony. Dla porównania, wordpress.org oferuje nieograniczoną ilość wtyczek umożliwiających samodzielne rozwinięcie strony www. Wtyczki SEO, wtyczki do social mediów, do formularza kontaktowego i wiele innych. Każda z nich stanowi obecnie absolutny must have, ale w wersji wordpress.com ich pula jest ograniczona.

 

Kolejną wadą bezpłatnej wersji WordPressa jest mały wybór motywów. Te, które otrzymujemy za darmo mogą nie spełniać naszych oczekiwań lub znudzić się po czasie. W wordpress.org wybór gotowych motywów jest ogromny, dodatkowo możemy dowolnie rozbudowywać treści i uzupełniać stronę o własne zdjęcia. Strona może wyglądać dokładnie tak, jak tego chcemy, zero ograniczeń.

 

Najlepsze jest jednak to, że adres strony jest naprawdę nasz. Po wykupieniu domeny możemy wybrać własny, unikalny adres strony www, jeśli oczywiście nikt nie zaklepał go przed nami.

 

Decyzja zapadła – jak założyć stronę na wordpress.org

 

Jeśli zdecydowałeś się na własną, profesjonalną stronę internetową dającą ci nieograniczone możliwości, pora poznać kroki, które pozwolą ci z nią wystartować. Wszystko zaczyna się od zakupu serwera i domeny, czyli wspomnianego adresu strony. Dzięki temu witryna, którą stworzysz będzie naprawdę do ciebie należeć.

Później przychodzi czas na zaprojektowanie twojej strony pod względem wizualnym. Duża ilość motywów pozwala uwolnić wodze fantazji. Możesz testować, zmieniać, poprawiać i eksperymentować. W dalszym ciągu pozostaje już tylko uzupełnić stronę odpowiednimi treściami, zainstalować niezbędne wtyczki i voilà!

 

Wciąż masz kłopot z utworzeniem strony na WordPress? Pomożemy ci!

 

Jeśli zdecydowałeś już, gdzie powinna znajdować się twoja strona, nie pozostaje już nic innego jak tylko ją utworzyć. Może wydawać się to czasochłonne i skomplikowane i rzeczywiście – czasem zbudowanie perfekcyjnej strony internetowej może zająć kilka tygodni. Ale warto, naprawdę.

 

Strona internetowa jest świadectwem twoich działań, może szybko zachęcić lub zniechęcić potencjalnego klienta do nawiązania z tobą współpracy. Ważne, by była taka, jak sobie wymarzysz i jeśli sam nie wiesz, jak zrealizować wszystkie swoje pomysły, profesjonaliści z firmy sinGRAPH chętnie ci w tym pomogą.

 

Od lat zajmujemy się tworzeniem stron www na WordPressie. Każda z nich jest unikalna i wpisuje się w oczekiwania klienta. Jeśli uważasz, że przyda ci się nasza pomoc, skontaktuj się z nami, a my pomożemy ci stworzyć stronę internetową, którą z dumą będziesz się chwalić.

ADRES I GODZINY OTWARCIA

sinGRAPH
ul. STRUMIEŃSKIEGO 12
41-400 MYSŁOWICE
Poniedziałek - Piątek
od 8:00 do 16:00

   +48 32 223 87 80
   +48 600 901 018
   +48 696 293 877
   info@singraph.pl


NIP: 222-015-22-04 • Regon: 271026966
85 1050 1214 1000 0090 7181 9594 • ING Bank Śląski

© Copyright 2022 sinGRAPH Wszystkie prawa zastrzeżone

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityka Prywatności sinGRAPH (link)