Blog

Firmowa strona internetowa to dzisiaj podstawa. Pierwszym kanałem informacyjnym, z którego korzystamy jest właśnie sieć. To tam szukamy firm usługowych, porównujemy oferty, wysyłamy zapytania. Firma, która nie ma własnej strony www oddaje klientów konkurencji. I to walkowerem. Dlatego tak ważne jest, by zaprezentować swoje usługi w internecie. Dzięki temu nie pozwalamy zepchnąć się na boczny tor, zwiększamy zasięgi i zdobywamy klientów. Tak to działa.

Własna strona internetowa to marzenie każdego przedsiębiorcy i blogera. Dziś, kiedy dostępnych jest wiele darmowych serwisów umożliwiających szybkie założenie konta, można je łatwo zrealizować. Rodzi się jednak pytanie, gdzie najlepiej to zrobić?

Coraz więcej ludzi decyduje się na założenie własnej działalności – bycie własnym szefem startującym kompletnie od zera. Jest pomysł, są środki, a w perspektywie pierwsi klienci. Co może pójść nie tak? A właściwie – co zrobić, by wszystko się udało?

Publikując posty na Facebooku chętnie przeglądamy statystyki i obserwujemy zainteresowanie użytkowników. Kiedy posty trafiają do kilkuset, a nawet kilku tysięcy odbiorców, klaszczemy w dłonie i publikujemy dalej. Należy się jednak zastanowić, jak takie statystyki przekładają się na autentyczne zainteresowanie internautów oraz – czy są wśród nich potencjalni Klienci?

Obecnie niemal każde przedsiębiorstwo reklamuje się w sieci za pomocą strony internetowej. Fakt, że możemy dotrzeć do setki użytkowników w ciągu dnia nie oznacza jednak, że staną się oni naszymi klientami. Do tego trzeba czegoś więcej. Strona musi sprzedawać, a żeby tak było, powinna spełniać kilka warunków. Dzięki nim użytkownik zamieni się w klienta, a Ty wreszcie zobaczysz długo oczekiwane rezultaty.

Jeśli prowadzisz firmę stacjonarnie, to na pewno zastanawiałeś się, czy warto przenieść swoje działania do sieci. Pojawiają się pierwsze pytania i wątpliwości: Czy warto? Czy to się opłaci? Fakt, że prowadzisz firmę offline tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, bo nie musisz ograniczać się wyłącznie do klientów, którzy trafiają do ciebie przez polecenia lub reklamę w prasie. Jeśli nie ma Cię w internecie, to nie istniejesz – to smutna prawda, którą powinien znać każdy przedsiębiorca szanujący swój czas.

Na pierwszy rzut oka pisanie tekstów nie wydaje się skomplikowane, zwłaszcza jeśli naprawdę dobrze się w tym czujemy. Trzeba jednak pamiętać, że słowo słowu nierówne i zdarza się, że nasz tekst, nieważne jak atrakcyjny dla oka i ucha, może okazać się po prostu za słaby. Jeśli trafiłeś na naszego bloga, to znaczy, że Twój content ma sprzedawać. A teksty promocyjne i sprzedażowe różnią się od opowiadań i artykułów lifestylowych. Przede wszystkim mają dotrzeć do sprecyzowanej grupy odbiorców, zaangażować ich i zachęcić do podjęcia konkretnych działań, czyli najczęściej do skorzystania z jakiejś usługi lub zakupu produktu.

Wszechobecny dostęp do internetu otworzył drogę wielu autorom-amatorom, którzy od lat pisali jedynie do szuflady lub dzielili się swoją twórczością z bliskimi. Zasięgi były ograniczone, a opinie innych – często podszyte szczerą sympatią – mogły być niewystarczające dla samorozwoju. Łatwiej pracować nad sobą i swoim materiałem, gdy słyszy się, bądź czyta, konstruktywną krytykę. Powstanie narzędzia, które umożliwiłoby wzmocnienie zasięgów oraz zapoznanie się z opiniami osób bardziej obiektywnych było więc tylko kwestią czasu. I tak z potrzeby narodziły się blogi internetowe.

 

Telefony komórkowe już dawno przestały być urządzeniem służącym wyłącznie do komunikacji. Naszpikowane dodatkowymi funkcjami pomagają nam niemal w każdej dziedzinie życia, w tym również w robieniu zakupów. Coraz więcej właścicieli sklepów internetowych rejestruje znaczący wzrost odwiedzin na stronie przy użyciu smartfonów. Co to oznacza? To, że ludzie działający w branży e-commerce mogą sporo stracić, jeśli nie przystosują swojej strony www do potrzeb i oczekiwań swoich Klientów.

Budowanie długotrwałych relacji z Klientami i Kontrahentami to jeden z najważniejszych elementów prowadzenia biznesu. To właśnie dzięki nim funkcjonuje każda firma, zatem podtrzymywanie starych kontaktów i nawiązywanie nowych, to właściwie filary, na których opiera się każde przedsiębiorstwo. Nie wystarczy jedynie sprzedawać ludziom swoich produktów i usług – trzeba zrobić wszystko, by osoby, które przyszły do nas raz, wróciły po raz kolejny.

Prowadzisz własną działalność w sieci i zastanawiasz się, co zrobić, aby Twoje produkty stały się bardziej popularne? Nic prostszego! Jeśli posiadasz własną stronę lub sklep internetowy wystarczy, że udoskonalisz swoje działania i staniesz się bardziej aktywny. Jeżeli nie masz własnego sklepu online, możesz skorzystać z innych dostępnych kanałów promocji, jednak w środowisku e-commerce najlepsze efekty przyniesie ci profesjonalna strona internetowa, dzięki której nie tylko będziesz mógł rozpocząć sprzedaż na wysoką skalę, ale także nie pozwolisz konkurencji cię przyćmić. Dodatkowo Klienci zainteresowani Twoją ofertą i kojarzący Twoją markę chętniej do Ciebie wrócą.

W dzisiejszych czasach komunikowanie się za pomocą obrazu nie jest niczym szczególnym – zdjęcia i filmy wykorzystywane są nie tylko w reklamie, ale także w codziennym porozumiewaniu się – zwłaszcza drogą elektroniczną, np. gdy używamy emotikonów. Komunikacja obrazkowa pozwala zaoszczędzić czas i często stanowi uzupełnienie naszej wypowiedzi, szczególnie gdy rozmawiamy z kimś online. Innym ważnym aspektem jest to, że atrakcyjna grafika ściąga uwagę odbiorcy, zatem często wykorzystuje się ją w marketingu. Jak skutecznie wykorzystać potencjał obrazu w promowaniu naszej marki?

ADRES I GODZINY OTWARCIA

sinGRAPH
ul. STRUMIEŃSKIEGO 12
41-400 MYSŁOWICE
Poniedziałek - Piątek
od 8:00 do 16:00

   +48 32 223 87 80
   +48 600 901 018
   +48 696 293 877
   info@singraph.pl


NIP: 222-015-22-04 • Regon: 271026966
85 1050 1214 1000 0090 7181 9594 • ING Bank Śląski

© Copyright 2023 sinGRAPH Wszystkie prawa zastrzeżone

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityka Prywatności sinGRAPH (link)