Blog

Analizowanie potrzeb klientów jest kluczowym warunkiem udanej współpracy. Nie zawsze klient przyjdzie do Ciebie z gotową wizją i garścią pomysłów. Zazwyczaj to Ty musisz powiedzieć mu czego potrzebuje, a żeby to zrobić, powinieneś przede wszystkim lepiej go poznać. Jak to zrobić? Poniżej udzielę ci kilku wskazówek, które dobrze wykorzystane zagwarantują udaną analizę potrzeb Twojego klienta. W przyszłości może ci ona przynieść nie tylko profity, ale także to co najważniejsze – satysfakcję z realizowanych celów.Przygotuj się do rozmowy

 

Na rozmowę z klientami zawsze musisz przychodzić przygotowany. Jeżeli nie odrobisz pracy domowej i pozwolisz klientowi się zaskoczyć, zrobisz na nim złe pierwsze wrażenie i pewnie trudno będzie to odkręcić, jeśli w ogóle będziesz miał ku temu okazję. Jeśli chcesz skutecznie analizować potrzeby klientów, zrób wstępny research, dowiedz się w jakiej branży działają, przygotuj pytania, które chcesz im zadawać. Pokaż, że masz doświadczenie i podchodzisz do każdego spotkania indywidualnie.

 

Najważniejszy jest dialog

 

Komunikacja między Tobą a Twoim klientem powinna być dwukierunkowa. Zadawaj dużo pytań i wyciągaj od rozmówcy jak najwięcej przydatnych informacji. Klient nie będzie dokładnie wiedział, które dane mogą być dla Ciebie istotne, więc sam musisz się o nie postarać. Nie bez powodu zwrócił się do specjalisty. Słuchaj uważnie tego, co ma ci do przekazania i od czasu do czasu wtrącaj swoje uwagi. Nie tylko rozszerzycie temat i ustalicie więcej szczegółów, ale także pokażesz swojemu rozmówcy, że go słuchasz i traktujesz poważnie.

 

Bądź ekspertem w swojej dziedzinie

 

Pokaż klientowi, że doskonale rozumiesz jego potrzeby i zaproponuj mu dopasowaną do nich ofertę, posługując się profesjonalnym, ale jednocześnie prostym językiem. Klient musi mieć poczucie, że trafił w ręce specjalisty, który zna się na swoim fachu, ale także, że nadajecie na tych samych falach. Dobrze jest od razu zaprezentować klientowi wstępne rozwiązanie i przedstawić mu plan działania, aby upewnić się, że wzajemnie się zrozumieliście.

 

Wykorzystaj czas, który macie

 

Czas może być sporym ograniczeniem, więc w zależności od tego ile ma go Twój klient, podporządkuj temu całą rozmowę. Przedstaw mu najważniejsze punkty Twojej oferty, wytłumacz sprawy, które mogą budzić wątpliwości, aby klient nie wyszedł ze spotkania z poczuciem, że właściwie niczego konkretnego się nie dowiedział. Jeśli czas was nie ogranicza, możesz zadawać więcej pytań i tak sprawnie poprowadzić proces sprzedaży, by klient dostał od Ciebie więcej niż to, po co przyszedł i był z tego powodu zadowolony.

 

Buduj długofalowe relacje

 

Skuteczna analiza potrzeb klienta nie musi sprowadzać się tylko do jednego spotkania. Rozumienie tego, jak zmieniają się oczekiwania Twoich klientów oraz spełnianie tych wymagań, gwarantuje dłuższą współpracę. Zapamiętuj najważniejsze informacje na temat konsumentów i pomyśl, co jeszcze mógłbyś dla nich zrobić. Jeśli finalnie będą zadowoleni, możesz także liczyć na ich rekomendacje.

 

Działanie naszej firmy opieramy przede wszystkim na wsłuchiwaniu się w potrzeby naszych klientów. Jesteśmy otwarci na dialog, wychodzimy z inicjatywą i do każdego dopasowujemy ofertę indywidualnie. W sinGRAPH wiemy, że analizowanie potrzeb klientów jest korzystne dla obu stron i to nie tylko na początku współpracy, ale także później, bo gdy oni się zmieniają, my zmieniamy się wraz z nimi.

ADRES I GODZINY OTWARCIA

sinGRAPH
ul. KRAKOWSKA 7 (pracujemy zdalnie)
41-400 MYSŁOWICE
Poniedziałek - Piątek
od 8:00 do 16:00

   +48 32 223 87 80
   +48 600 901 018
   +48 696 293 877
   info@singraph.pl


NIP: 222-015-22-04 • Regon: 271026966
85 1050 1214 1000 0090 7181 9594 • ING Bank Śląski

© Copyright 2024 sinGRAPH Wszystkie prawa zastrzeżone

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityka Prywatności sinGRAPH (link)